Nejen krajkové dámské šaty neustále v kurzu

Neprocházíte v současné době náhodou kolem výloh s oblečením, obchodních domů, koukáte po různých internetových obchodech a všude vidíte samou krajku? Pokud ano, pak jste zaznamenali krajkovou mánii na nadcházející jaro a léto. Ta začala již minulý podzim se zimou, kdy jste si jí mohli všimnout především na kalhotách. Módní návrháři se neustále nechávají inspirovat touto rafinovanou klasikou a nejraději ze všeho ji využívají na dámských šatech.  

 

KDE SE KRAJKA OBJEVUJE?

Krajka se aktuálně vyskytuje v podstatě na všech kusech oblečení, které si jen představíte. Krom klasického spodního prádla a body kompletů již doplňuje například mnohé kraťasy. Typičtěji se vyskytuje na outfitech, kterými jsou především dámské šaty. U některých šatů pouze jemně doplňuje například v dekoltu, kolem něj či na spodním lemu, velmi dominují ale i celo krajkové šaty, kdy představivosti, hlavně mužů, zadává spodnička, která se objevuje jen v určitých partiích a jiné krajka zase nechá prosvítat. Nebo co třeba spodnička v tělové barvě, kdy hned na první pohled není jasné, jestli pod krajkou vidíme holou kůži, či je zakrytá.

Tradičními jsou také krajkové topy, kde krajka může být naprosto kdekoliv - ať už rukávy, část zad nebo u dekoltu. Krajková sukně je velkým hitem už z předchozích let, který se neustále drží a z módy jen tak nevyjde. Výjimkou nejsou ani krajková sáčka či bolerka, které perfektně dotvoří celý outfit šatů, ale klidně i zjemní sportovnější výběr.

 

PROČ NOSIT KRAJKU?

Krajka podtrhuje především ženskost a dodává atraktivitu. Pokud si oblečete bílou krajku, budete působit spíše něžným dojmem. Naopak černá krajka může být zároveň pekelně sexy, což Vám dodá na svůdnosti. Barevná krajka je zase divočejší a vyjádří vaši výraznou osobnost, protože ne každý má tu odvahu si ji na sebe obléci. Každopádně at už se rozhodnete pro jakýkoliv typ a barvu, chybu tím rozhodně neuděláte a každá z nás by měla mít takový kousek po ruce. Krajka vám z obyčejného oděvu vytvoří ošacení jak na slavnostní událost, tak vám dodá sexappeal.