Jak si správně vybrat dámské šaty?

Jste parádivou ženou? Ráda se krásně oblékáte, abyste se líbila svému okolí? Těšíte se na léto, abyste mohla ukázat své krásné křivky v nějakém pěkném oblečení? Co takhle zvolit dámské šaty?

Střihy šatů

Dámské šaty jsou velice pohodlné a můžeme vybírat z různých střihů, barev, ale i rozličných materiálů. Některé materiály nám můžou být příjemné, jiné nikoliv, ale to je ryze individuální faktor, jež je jedním z kritérií našeho výběru. Dalším z nich je vhodný střih. Pokud jsme hubené a naše postava je bez jediné chybičky, můžeme si dovolit zvolit přiléhavé. Některé z nás však volí střihy volnější, případně s nabíranou sukní, která trošku upozorní na krásně tvarovaný zadeček. Můžeme však vybírat i z dalších střihů – áčkový střih, „rourový“ střih, zvonový střih a ještě mnohem více.

Barvy, vzory, výstřihy

Dámské šaty by měly mít barvu podle toho, k jaké příležitosti je pořizujete. Na radostné události jako je například svatba se nehodí černá. Naopak na poslední rozloučení si neoblékneme bílou barvu. Musíme vybrat barvu přiměřenou situaci. Stejně tak musíme uvažovat o velikosti výstřihu. Dále se při výběru barvy můžeme řídit tím, jakou barvu vlasů a očí máme.  Poté následuje sladění s doplňky, které budeme mít na sobě. Toto je velice důležité proto, abychom nevypadali přehnaně barevně. Vzory je také nutno sladit, tentokrát však s tvarem postavy. Můžeme volit z proužků vodorovných, vertikálních, dále pak z různých ornamentů (kroužky, čtverečky, vlnky…). Již jsme se zmínili o tom, že tyto vzory mohou dělat zázraky s naší postavou. Se vzory je tomu stejně i u dámské sukně.

Kde šaty nakoupit?

Dámské šaty je možno pořídit opět téměř ve všech obchodech s oblečením. Obchody nabízejí v rámci šatů celkem široký sortiment, což je velice dobré, protože si vybere z tohoto množství úplně každá.